Неприємний запах ніг – як його позбутися?


Побоюєтесь знімати взуття у гостях? Терпіти не можете купувати у магазині нові черевики? Неприємний запах ніг – це фактор, який може поставити у незручне становище будь-кого. На щастя, його можна легко позбутися! Потрібно лише дотримуватися простих правил:

  • Слідкуйте за особистою гігієною
  • Полюбіть натуральні матеріали
  • Слідкуйте за тим, що ноги були сухими
  • Більше ходіть босоніж
  • Користуйтесь спеціальними засобами

Давайте розберемо кожне правило більш детально.

Особиста гігієна

Причини запаху ніг – суто індивідуальні. Але є те, що викликає неприємний аромат у всіх випадках. Це бактерії. Уявіть, на стопах знаходиться 250 000 потових залоз! Більше тільки на долонях. При цьому сам по собі піт не має запаху. Неприємний запах ніг з’являється через контактування поту з бактеріями.

Тому важливо пам’ятати про гігієну – ретельно мити ноги з милом декілька разів на день, досуха їх витирати і не носити носки два дні поспіль.

Натуральні матеріали

Дотримуєтесь правил особистої гігієни, а ноги все одно пахнуть? Тоді обирайте носки з натуральних тканин – льону чи бавовни, або ж з вовни взимку. Ці матеріали не будуть блокувати циркуляцію повітря і дозволятимуть стопам “дихати”. Натомість носки із синтетичних матеріалів створюватимуть парниковий ефект.

Сухість взуття

Якщо у вас пахнуть ноги, не забувайте сушити взуття після того, як ви ходили у ньому весь день. Взимку черевики можна поставити на цілу ніч недалеко від батареї, а влітку – просто виставити їх на балкон. Швидко висушити взуття допоможе фен.

Хода босоніж

У холодні пори року ходити у відкритому взутті не вийде. Тому хоча б вдома не надягайте закриті капці, а краще – ходіть босоніж. Нехай ваші ноги трохи “подихають”.

Натуральне взуття

Купуйте взуття з натуральних матеріалів – зі шкіри, натурального нубуку, замши. Тільки вони дозволятимуть ногам “дихати” і неприємний запах не буде накопичуватися у черевиках.

Засоби, які допомагають усунути неприємний запах ніг

Спробуйте спеціальний дезодорант для ніг. Він працює як звичайний антиперспірант – його потрібно просто розпорошити на чисті та сухі стопи. Дезодорант допоможе усунути неприємний запах, зменшить потовиділення, подарує ногам свіжість на сухість на 24 години. Це ідеальне і просте вирішення проблеми неприємного запаху ніг.

Не забувайте, що можна легко позбутися запаху ніг і знову відчувати себе впевнено! Найголовніше – це дотримуватися всіх правил і користуватися спеціальними засобами, які ліквідують неприємний запах ніг.